Minijob hayırlı olsun

By 0 Comment

“Kamil odur ki koya her yerde bir eser,

Eseri olmayanın yerinde yeller eser”

Düsturundan hareketle bugün yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yıllardır heyecanla beklediği bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz.

Avrupa Birliği Komisyonu, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl Avrupa Birliği ekonomisinin yüzde 7,4 ve Avrupa`nın en önemli ekonomisi Almanya`nın yüzde 6 BUÇUK daralacağını öngörüyor.

Almanya Ekonomi ve Enerji bakanlığı, Alman ekonomisini İkinci Dünya Savaşı`ndan bu yana en derin resesyon yani DURGUNLUĞA sürükleyeceğini belirtiyor.

Bu olumsuz şartların elbette başta Avrupa olmak üzere yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumlarını da derinden etkileyeceği yadsınamaz bir gerçektir. 

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın ekonomik verileri ve yurtdışında hayatlarını devam ettiren vatandaşlarımızın ekonomik durumları dikkate alındığında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ADIMLARI ATMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR.

Pandemi sürecinde dünyanın EKOMOMİK olarak içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, Türkiye`den bağlanan aylıkları kesilmeden yaşadıkları ülkelerde yarı zamanlı çalışma hakkı talep eden vatandaşlarımız için bir yasal düzenleme yapmanın tam zamanı olduğu kanaatindeyiz.

Bizler, kökleri Orta Asya`da, gövdesi Anadolu`da, dalları Balkanlar ve Orta Doğu`da yaşayan ulu bir çınar ağacıyız.

Kadim medeniyetimizin mirası NEREDE bir soydaşımız varsa onların sorunlarıyla ilgilenmek bizim boynumuzun borcudur.