Avrupa`dan araçlarıyla Türkiye`ye gelecek vatandaşlarımız için sınır kapılarımızda hazırlıklar tamam

By 0 Comment

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte karayolu ile Türkiye’ye gelen Avrupalı Türklerin sınır kapılarında sorun yaşamaması için Kapıkule ve İpsala Sınır Kapılarımızda alınan tedbirleri yerinde incelemek için Edirne’deydik .

Kapıkulede; İçişleri Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, Edirne Valiliğimiz ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı`nın aldığı tedbirleri yerinde inceleyip Avrupa’dan araçlarıyla, Anavatana, Türkiye’ye, Ay Yıldızlı bayrağa kavuşmak için gelen kardeşlerimizi karşıladık.

Sizlerin sağlığı bizim için her şeyden önemli

Sıla yoluna Covid aşılarını yaptırmadan çıkan vatandaşlarımız için hazırlıklarımız tamam

Yaşadıkları ülkelerde Covid aşılarını olmayan, mavi kartlılar da olmak üzere tüm vatandaşlarımız Kapıkule sınır kapımızda aşılarını ücretsiz yaptırabilirler

4

İpsala Sınır Kapımız artık 24 saat esasına göre hizmet verecek

Yunanistan üzerinden Türkiye’ye gelecek vatandaşlarımız için Yunanistan`ın saat uygulamasını sona erdirmesinin ardından İpsala Sınır Kapımıza giderek Yunanistan üzerinden Türkiye`ye gelecek vatandaşlarımız için alınan tedbirleri yerinde inceledik.

Vatandaşlarımıza 7/24 hizmet verecek personellerimize teşekkür ederek Anavatanlarına kavuşan kardeşlerimize hoş geldiniz deme fırsatı yakaladık

Kapıkule ve İpsaka Sınır Kapılarımızda yaptığımız ziyaretlerle ilgili gazetelerde yer alan haberler şöyle